تبلیغات
قلمرو پارسی - سالروز فتح خرمشهر همایون باد!
چهارشنبه 3 خرداد 1391

سالروز فتح خرمشهر همایون باد!

   نوشته شده توسط: گارد جاویدان    

دریغ است ایران که ویران شود  ..... کنام پلنگان و شیران شود

3 خرداد؛سالروز حماسه فتح خرمشهر بر تمامی ایرانیان فرخنده باد 

http://www.sabokbalan.com/4images/data/media/3/khoramshahr.jpg


برای مشاهده شرح این حماسه به ادامه مطلب بروید...

چگونه خرمشهر خونین شهر شد

چهارم آبان 1359 نخستین بار نبود که خرمشهر بار سنگین پوتین سربازان بیگانه و متجاوز را بر سینه خود تحمل می کرد، بلکه نخستین بار در سال 1217(ه.ش) ارتش عثمانی این شهر بندری را تصاحب کرد و آنرا «محمره» نامید و صد سال طول کشید تا خرمشهر دوباره خرمشهر شد.

ارتش انگلستان برای دومین بار در شهریور 1320 و همزمان با جنگ جهانی دوم این بندر جنوبی ایران را به تصرف درآورد، اما حماسه خرمشهر زمانی شکل گرفت که سردار دروغین قادسیه با خیال تصاحب 3 روزه ایران اسلامی در 31 شهریور ماه59 به میهن اسلامیمان حمله ور شد، غافل از آن که فرزندان خرمشهر همچون جهان آراها، بهروز مرادی ها، احمد شوش ها، بهنام محمدی ها و حتی زنان و دختران این شهر خونین تا پای جان از دیار و دین خود دفاع خواهند کرد؛ جوانان خونین شهر در برابر ارتش تا دندان مسلح رژیم بعث با دستانی خالی 34 روز مقاومت کردند اما سرانجام مقاومت در هم شکست و 19 ماه غاصبان، خرمشهر را محمره نامیدند.

آن روزها گذشت و در سومین روز خرداد 1361 سپاه اسلام خط بطلانی بر رویای بداندیشان بعثی نهاد؛ خرمشهر که یکى از استراتژیک ترین بنادر خاورمیانه و از بنادر صادراتى و وارداتی ایران محسوب مى شد پس از 575 روز اشغال، سرانجام طی عملیات بیت المقدس به دست توانمند نیروهاى ارتش، سپاه و بسیج از تصرف نیروهای مزدور صدام بازپس گرفته شد و به محض آزاد سازی آن «شهید بهروز مرادی» بر تابلوی ورودی شهر نوشت: به خرمشهر خوش آمدید / جمعیت 36 میلیون نفر

عملیات پیروزمندانه بیت المقدس که به آزاد سازی بسیاری از مناطق اشغال شده ایران در دوران دفاع مقدس منجر شد نشان داد تا زمانی که مردم و نیروهای مسلح با یکدیگر متحدند از هر گزندی در امان خواهند ماند و هیچ قدرتی یارای مقابله با اراده این مردم حماسه آفرین را نخواهد داشت.

آغاز عملیاتهای طرح کربلا برای آزادسازی خرمشهر
 
پس از خلع بنی صدر از فرماندهی کل قوا در سال 60 و با انتصاب «شهید سپهبد على صیاد شیرازى» به فرماندهى نیروى زمینى ارتش، سلسله عملیات های موسوم به «طرح کربلا» با هدف آزاد سازی مناطق اشغالی ایران با همکارى و هماهنگى ارتش، سپاه، بسیج و جهاد سازندگی طرح ریزى و با موفقیت اجرا شد که عملیات ثامن الائمه، طریق القدس، فتح المبین و نهایتا بیت المقدس از جمله آنها به شمار می رود.
 
فرماندهان، طراحان و متخصصان نظامى با توجه به کمبود تجهیزات دفاعی و نظامی در دوران 8 سال جنگ تحمیلی همواره در طرح ریزى هاى عملیاتى به جاى توجه به امکانات رزمى و نیروى انسانى به توان رزمى نیروهاى تحت فرماندهى خود توجه داشته و درعملیات بیت المقدس نیز بر اساس تجزبه و تحلیل شرایط و منطقه، اطلاعات از دشمن، چگونگى گسترش و آرایش دشمن و نحوه دفاع، به طرح ریزى عملیات پرداختند.
 
بیت المقدس؛ علملیات ویژه آزادسازی خرمشهر
 
در عملیات چهار مرحله ای بیت المقدس که بلافاصله پس از عملیات پیروزمندانه «فتح المبین» انجام شد، 57 گردان از سپاه و ارتش در قالب سه قرارگاه عملیاتی (قدس در شمال، خاتم در مرکز، نصر در جنوب) تحت فرماندهی قرارگاه کربلا، عملیات را در روز جمعه 10 اردیبهشت 61 آغاز کردند که در مرحله نخست رزمندگان اسلام با عبور از رود کارون 25 کیلومتر پیشروی کردند و پس از 5 روز جاده اهواز – خرمشهر، تثبیت و کلیه رخنه‌ها ترمیم شد.

در ساعت 11 صبح روز سوم خرداد در حالیکه درگیری شدیدی بین قوای ایرانی و نیروهای عراقی در شمال نهر «خین» جریان داشت و دشمن در فکر شکستن حلقه محاصره خرمشهر بود، رزمندگان ایرانی از جناح غرب و خیابان کشتارگاه وارد شهر شدند. ناحیه گمرک خرمشهر در کنار اروند اندکی مقاومت کرد که آن هم به سرعت در هم شکسته شد.
 
در ساعت 12 قوای ایران از سمت شمال و شرق وارد شهر شدند و نیروهای متجاوز بعثی که 24 ساعت در محاصره کامل قرار داشتند، راهی جز اسارت یا فرار و یا کشته شدن نداشتند. بدین جهت واحدهای عراقی گروه گروه به اسارت رزمندگان اسلام در آمدند و در ساعت ۲ بعد از ظهر، خرمشهر به طور کامل آزاد شد و پرچم پر افتخار جمهوری اسلامی ایران برفراز «مسجد جامع» و پل تخریب شده خرمشهر به اهتزاز درآمد. بدین ترتیب این شهر مقاوم که پس از34 روز پایداری و مقاومت در ۴ آبان ۱۳۵۹ به اشغال دشمن درآمده بود، پس از 575 روز (19ماه) اسارت، بار دیگر به آغوش گرم میهن اسلامی بازگشت و پیکره پاک آن از لوث وجود متجاوزان تطهیر شد.
 
رزمندگان اسلام در اولین اقدام خود پس از آزاد سازی شهر، نماز شکر را در مسجد جامع خرمشهر اقامه کردند. خبر آزاد سازی خرمشهر به سرعت در همه جا طنین افکند و ملت ایران اسلامی را که مدت‌ها در آرزوی شنیدن چنین خبر مسرت بخشی بودند، غرق در شادی و سرور کرد و مردم به خیابان‌ها ریختند و با پخش شیرینی به جشن و شادی پرداختند و در پایان آن روز با حضور در مساجد، نماز شکر به جای آورده و با فرا رسیدن شب به یمن پیروزی حق بر باطل بر پشت بام‌ها ندای الله اکبر سردادند.
 
بدین ترتیب عملیات بیت المقدس در جنوب غربی اهواز و در امتداد ساحل غربی رود کارون آغاز و در امتداد نوار مرزی طلائیه تا شلمچه و سپس سواحل اروند کنار ادامه یافت و نهایتا با آزاد سازی قریب 6 هزار کیلومتر از اراضی میهن اسلامی ایران پایان یافت.

فتح خرمشهر؛ پاسداشت خون 6 هزار شهید عملیات بیت المقدس

عملیات 25 روزه «بیت المقدس» که یکى از طولانى ترین نبردها در طول جنگ تحمیلى به شمار مى رود با هدف بیرون راندن متجاوز از مناطق اشغالى و به شکست کشاندن راهبرد رژیم بعث عراق در تهاجم به خاک ایران در شرایطی با پیروزی همراه شد که طرح ریزى دقیق و قابل انعطاف، انگیزه بسیار بالاى نیروهاى رزمنده و شور و شوق ملت قهرمان ایران در پشتیبانى از توان رزمى رزمندگان را می توان از عمده ترین عوامل پیروزی ایران در فتح خرمشهر ذکر کرد.
 
این عملیات با وسعتى در حدود 6 هزار کیلومتر مربع از نظر مساحت در طول جنگ تحمیلى بى مانند بود و با توجه به مساحت مناطق آزاد شده در عملیات هاى «ثامن الائمه»،«طریق القدس» و «فتح المبین»، باید گفت که منطقه «بیت المقدس» بیش از 40 برابر منطقه عملیاتى «ثامن الائمه»، 10 برابر منطقه«طریق القدس» و دو برابر منطقه عملیاتى «فتح المبین» بود.
 
ایران کشوری است که تاریخ بلند و پر فراز و نشیب آن گویای رشادت و ایثار خیل عظیمی از مردان و زنانی است که در هر دوره و عصری برای حفظ خاک میهن و آبادانی و آزادی رنجهای بسیاری را متحمل شدند که در این میان تاریخ دفاع مقدس به پاس مجاهدت بی نظیر ایرانیان از درخششی دوچندان برخوردار است.
 
یاد و خاطره 6 هزار شهید عملیات بیت المقدس که برای آزادی 6 هزار کیلومتر از خاک میهنمان در خون خود غلتیدند در تاریخ حماسه آفرین سرزمین ایران جاودانه خواهد ماند، همچنان که پس از سالها هنوز خاطره شیرین خبر آزاد سازی خرمشهر، در اذهان ملت ایران غرور آفرین است و چه خوب است که یاد همه مجاهدان حماسه خرمشهر را گرامی بداریم؛ یاد همه آنان که با چهره هایی غبار گرفته از خاک خونین شهر با لبانی خندان و خشکیده در اطراف «مسجد جامع» گردهم آمدند و سرود پیروزی سر دادند، یاد جوانان و زنان مقاومت خرمشهر، یاد شهید محمد جهان آرا، یاد فاتحان خرمشهر؛ شهید حسین خرازی فرمانده نجیب و شجاع لشکر 14 امام حسین(ع)، شهید وزوایی، شهید محمود شهبازی، زنده یاد حاج احمد متوسلیان و شهید احمد کاظمی و همه آنان که برای پایداری و استقلال و امنیت کشور از جان گذشتند به خیر...

برچسب ها: خرمشهر ، خونینشهر ، 3 خرداد ، فتح خرمشهر ، دفاع مقدس ، ایران ، قلمرو پارسی ،

choc
دوشنبه 17 اردیبهشت 1397 08:47 ق.ظ
I was suggested this blog by my cousin. I am not sure whether this post is written by him
as nobody else know such detailed about my difficulty.
You are wonderful! Thanks!
feet problems
شنبه 18 شهریور 1396 03:06 ب.ظ
I think what you posted was very reasonable. However, consider this, what if you added a little information? I am not suggesting your content isn't good, however what if you added a headline that makes people want more?

I mean قلمرو پارسی - سالروز فتح خرمشهر همایون
باد! is a little vanilla. You might glance at Yahoo's home page and note how they create post
titles to get viewers to open the links. You might try adding a video or a pic or two
to get readers interested about what you've written. In my opinion, it could make your blog a little livelier.
Foot Complaints
جمعه 13 مرداد 1396 10:59 ب.ظ
Howdy very nice website!! Man .. Excellent ..
Superb .. I'll bookmark your site and take the feeds additionally?
I'm glad to search out a lot of useful info right here within the post, we need develop extra techniques
in this regard, thanks for sharing. . . . . .
caylaalvanez.jimdo.com
شنبه 7 مرداد 1396 07:55 ب.ظ
Thank you for the auspicious writeup. It in truth used to be a enjoyment account it.
Glance complicated to far delivered agreeable from you!
However, how can we communicate?
Leo
دوشنبه 25 اردیبهشت 1396 08:21 ق.ظ
I always used to study article in news papers but
now as I am a user of web thus from now I am using net for
articles or reviews, thanks to web.
manicure
جمعه 8 اردیبهشت 1396 08:14 ق.ظ
I am really loving the theme/design of your site.
Do you ever run into any internet browser compatibility issues?
A couple of my blog readers have complained about my website not working correctly in Explorer but looks great
in Chrome. Do you have any solutions to help fix this issue?
BHW
پنجشنبه 7 اردیبهشت 1396 10:17 ق.ظ
I have been exploring for a little bit for any high quality articles or blog posts on this
kind of house . Exploring in Yahoo I at last stumbled upon this website.

Reading this information So i'm happy to
show that I have a very good uncanny feeling I discovered exactly what I needed.

I so much indisputably will make certain to do not fail to remember this website
and give it a glance on a continuing basis.
BHW
دوشنبه 4 اردیبهشت 1396 03:40 ق.ظ
Hello! This is my first visit to your blog! We are a collection of volunteers and starting a new project in a community in the same niche.
Your blog provided us valuable information to work on. You have done a extraordinary
job!
BHW
یکشنبه 13 فروردین 1396 12:21 ب.ظ
These are in fact fantastic ideas in regarding blogging.
You have touched some good points here. Any way keep up wrinting.
manicure
یکشنبه 13 فروردین 1396 05:42 ق.ظ
constantly i used to read smaller posts that as well clear their motive, and that is also
happening with this paragraph which I am reading now.
آرش
سه شنبه 8 تیر 1395 01:07 ق.ظ
سلام

وبلاگ خیلی زیبایی داری!

به منم سر بزن!

منتظرم!


برنامه دریافت جدیدترین یوزرنیم و پسورد نود 32
سه شنبه 10 شهریور 1394 11:01 ق.ظ
ســــلام !
وبلاگتان زیباست!

ما برای کاربرانی که از آنتی ویروس نود 32 استفاده میکنند ، برنامه ای طراحی کردیم که بتوانند جدیدترین یوزرنیم و پسورد نود 32 را تنها با یک کلیک دریافت کنند.
این برنامه نیاز به نصب ندارد و حجم آن کمتر از 100 کیلوبایت میباشد و هیچگونه تبلیغات مزاحم به همراه خود ندارد!
با دانلود این برنامه از این پس تنها با یک کلیک و در کمتر از 3 ثانیه جدیدترین یوزر و پسورد آنتی ویروس خود را دریافت کنید.
این برنامه کاملا رایگان میباشد و دائما پشتیبانی و آپدیت میشود.
امکاناتی دیگر مانند مشاهده قیمت ارز و طلا و مشاهده جدول لیگ برتر و ... نیز به نرم افزار اضافه میشود.
برای دانلود به وبلاگ ما بیایید.
لطفا برای حمایت از ما ، وبلاگ ما را لینک کنید.
موفق باشید
سارا
یکشنبه 28 تیر 1394 04:46 ب.ظ
سلام !

وبلاگ خیلی زیبایی داری!


کتاب آموزش مسائل جنسی و زناشویی برای اولین بار کاملا تصویری و عکسهای واقعی
پنجشنبه 14 اسفند 1393 12:07 ب.ظ
به دنبال درخواست عده زیادی از متقاضیان قیمت کتاب به 2000 تومان کاهش داده شد
فقط برای چند روز
فرصت را از دست ندهید
برای خرید به همین آدرس بروید
کتاب آموزش مسائل جنسی و زناشویی برای اولین بار کاملا تصویری و عکسهای واقعی
شنبه 11 بهمن 1393 12:17 ب.ظ
اگر سنتان زیر 18 سال میباشید خواهش میکنم این نظر رو نخونید.
کتاب آموزش مسائل جنسی و زناشویی برای اولین بار کاملا تصویری و عکسهای واقعی
این کتاب صد در صد مورد نیاز شماست چه مجرد و چه متاهل
فقط تا پایان اسفند 1393 با این قیمت استثنایی عرضه میشود.
این کتاب آموزشی مخصوص افراد بالای 18 سال بویژه زوج های جوان است.
از عواقب خودارضایی با خبرید؟
موثرترین راههای ترک ان را می دانید؟
آقایان ! از زود انزالی رنج می برید ؟
خانم ها ! همسرتان قادر به ارضا شما نیست ؟
از سایز آلت خود ناراضی هستید ؟
نظر خانم ها را در این مورد می دانید؟
میخواهید به همراه همسرتان ارگاسم طولانی و دلپذیر داشته باشید ؟
می خواهید لذت جنسی دو طرفه را تجربه کنید؟
جواب همه افراد مثبت است اما به علت حجب و حیا در خانواده ها اموزش این مسائل مهم به خوبی صورت نمیگیرد و به علت عدم اگاهی و در برخی موارد اگاهی های غیر علمی و ناقص بسیاری افراد قادر به لذت بردن ازاین عواطف و احساسات خدادادی نیستند و برعکس عامل سرخوردگی و نگرانی و تشویش و اختلال در زندگی روزمره شان نیز می شود.
این کتاب در سایر سایت های دیگر به قیمت های بالا به فروش میرود.
اما ما به دلیل اهمیت آن این کتاب را تنها با 5000 هزار تومان در اختیار شما قرار می دهیم.
برای دیدن فهرست مطالب و خرید این کتاب به وبلاگ ما مراجعه کنید.
با لینک کردن وبلاگ ما ، گامی مهم در حل مشکلات جنسی جوانان جامعه بردارید.
در صورت مسدودی وبلاگ به ما ایمیل بزنید.خرید این کتاب بسیار آسان است.

محمد
چهارشنبه 17 دی 1393 07:04 ق.ظ
سلام
خیلی باحال بود مطالبت :)
با تبادل لینک موافقی؟
موافق بودی لینک کن بعد خبر بده لینکت کنم
شبکه اجتماعی فیس پلاک
پنجشنبه 20 آذر 1393 07:46 ق.ظ
سلام از وبلاگتون دیدن کردیم
از شما رسما دعوت میکنیم تا در شبکه ما عضو شوید و مطالبتان را به اشتراک گذارید تا بقیه هم استفاده کنند
منتظر حضور شما دوست عزیز هستیم!

با تشکر
مدیریت شبکه اجتماعی فیس پلاک
گلنار سافت
شنبه 10 آبان 1393 09:52 ق.ظ
سلام وبلاگت عالیه!
حتما براش خیلی زحمت میکشی!
میخوام بهت یه برنامه معرفی کنم که کار تو رو راحت تر کنه.
این برنامه به طور اتوماتیک که اجرا میشه به وبلاگت وارد میشه و برات پست ارسال میکنه.
این پست ها از وبلاگ های بروز شده و سایت های بزرگ انتخاب میشه
یعنی هرروز وبلاگت آپدیت میشه بدون اینکه کاری انجام بدی.
در هر روز میتونه تا 100 تا پست ارسال کنه که هیچکدام تکراری نیست.
در ضمن میتونی موضوع پست ها رو هم خودت انتخاب کنی. تنوع موضوعاتش خیلی زیاده مثل علمی، سیاسی، اقتصادی، ورزشی، سرگرمی، موزیک و صد ها موضوع متنوع دیگه .
با بروز شده اتوماتیک وبلاگت آمار بازدیدت هم خیلی میره بالا.
همچنین میتونی پست های مورد علاقه ات رو توش ذخیره کنی و بهش زمانبندی ارسال بدی تا بفرسته.
قیمتش ماهانه فقط 5000 تومانه.اگه دو ماه بخری میتونی همیشه رایگان استفاده کنی.
تو میتونی اول با نسخه آزمایشی تست کنی که کار میکنه و وقتی مطمئن شدی ، بخری.
لینک دانلود نسخه آزمایشی :
http://s5.picofile.com/file/8148879142/Mihan_Auto_Post.zip.html
اگه سوالی یا مشکلی داشتی بهم ایمیل بزن.
فعلا خدانگهدار!
سارا شکیبا
جمعه 11 مهر 1393 06:50 ب.ظ
سلام وبلاگت قشنگه!

من بازی های آندروید زیادی توی وبلاگم گذاشتم

حتما بیا دانلود کن و نظر برام بذار!

ممنون
زیمابی
شنبه 1 شهریور 1393 02:08 ق.ظ
جذاب ترین فروشگاه اینترنتی

زیمابی - سایت انتخاب و خرید جدیدترین کالاهای دیجیتالی به همراه ارائه محتوای تخصصی بصورت ویدئویی و مرجع نقد و بررسی کامل کالا جهت خدمت رسانی به مشتریان اینترنتی

صفحه نخست : www.ZIMABI.com
شبکه ویدئوها : www.zimabi.com/videos
تبادل نظر کاربران : www.zimabi.com/blog
دانلود های رایگان : www.zimabi.com/download
خبرگزاری برندها و تکنولوژی : www.zimabi.com/news
طب بوک
شنبه 25 مرداد 1393 08:54 ق.ظ
سلام!

وبلاگ شما خیلی زیباست!

می خواستم سایت طب بوک را معرفی کنم

طب بوک شبکه احتماعی پزشکی هست که هم پزشکان و هم بیماران و سایر ارایه دهندگان خدمات پزشکی در آن عضو می شوند.

ارایه دهندگان خدمات پزشکی ( پزشکان- کلینیکها - داروخانه ها و ... ) علاوه بر معرفی خود و تبلیغ خدمات خود می توانند با ارسال مطلب و عکس به تبادل نظر در مورد داروها - بیماریها و مسایل پزشکی بپردازند.

و بیماران می توانند نظر خود را راجع به خدمات ارایه شده اعلام کنند.

لطفا از سایت ما بازدید کنید

منتظرت هستم!
افرا
یکشنبه 12 مرداد 1393 05:31 ب.ظ
سلام!
--------------
چندتا از اعترافات جالب و خنده دار بگم
---------------------------------------
اعتراف میکنم یه روز دختر همسایه مونو توخیابون داشت میرفت بامامانش دیدم
نیشمو با ذوق زدگی تا بناگوشم بازکردم و گفتم
سلام مونا………. چطوری؟………
دیدم تحویلم نگرفت و مامانشم میخندید
اومدم خونه به مامانم گفتم این دختر همسایه چه زود بزرگ شد تا دیروز اینقد بود
گفت :کی
من:همین مونا دیگه دختر آقای …
گفت :اون مبیناست مونا مامانشه!!
------------------------------------------------------------------------
بازم از این اعترافات هست اگه خواستی بیا بخون
سایت سرگرمی تفریح24
موفق و موید باشین
سارا
جمعه 10 مرداد 1393 10:25 ق.ظ
سلام روز بخیر!

نوشته هات عالییییییه! حرف نداره!

منم یه وبلاگ ساختم سریال کره ای دوبله فارسی برای دانلود گذاشتم!

اگه خواستی بیا و ببین!

فعلا سریال های زیر آماده دانلود است :

1- افسانه جومونگ 2- سرزمین باد ها
3- افسانه دونگی 4- جواهری در قصر
5- سرزمین آهن 6- امپراطور دریا
7- تاجر پوسان

تمام سریال ها دوبله فارسی و کامل هستند!

اگر پیشنهاد و یا درخواست سریال داری توی نظرات برام بنویس

برای بهتر شدن وبلاگم به نظرت نیاز دارم!

حتما بیا!
الناز شکوهی
سه شنبه 7 مرداد 1393 09:20 ب.ظ
سلام دوست عزیز!

وبلاگ خیلی زیبایی داری!

لطفا هر چه زودتر به منم سر بزن!

و برام نظر بذار که بدونم اومدی!

منتظرما!


رویا سهیلی
شنبه 4 مرداد 1393 04:48 ب.ظ
سلام عزیزم وبلاگت عالیه
فقط اگه بتونی فونت بهتری پیدا كنی ایول داری
راسی دوسداری شارژ رایگان بگیری؟
یا رایگان تو قرعه كشی شركت كنی؟
یه سایت بهت معرفی میكنم اگه لینكشو بزاری تو وبلاگت بهت شارژ میده.
من تست كردم جواب داده.
توی فرمش منم به عنوان معرف بنویس .
ممنونم
پاپ من
جمعه 3 مرداد 1393 02:09 ق.ظ
سلام دوست عزیز!

یک پیشنهاد عالی برای کسب در آمد از وبلاگتون

سیستم کسب درآمد پاپ من

ثبت شده در ستاد ساماندهی

نرخ هر آی پی = از 70 تا 150 ریال

پاپ آپ اول = 50 ریال و دومی 25 ریال

تسویه حساب منظم و روزانه

اول از طریق لینک زیر ثبت نام کنید

بعد از ثبت نام وبسایت خودتون رو ثبت کنید

بعد یک کد در قالب وبلاگتون قرار میدید

بعد به ازای هر بازدید کننده 70 تا 150 ریال دریافت میکنید

از طریق لینک زیر ثبت نام کرده و شروع به کسب درآمد کنید!

پرداخت منظم و شمارش بالا از مزیت های سایت ماست

کافی است امتحان کنید!

مطمئنم خوشتون میاد و راضی خواهید بود!


لینک ثبت نام :
http://popman.ir/user/signup/ref:437

منتظرما!


.
حسین
پنجشنبه 20 مهر 1391 01:46 ب.ظ
خوب
 
لبخندناراحتچشمک
نیشخندبغلسوال
قلبخجالتزبان
ماچتعجبعصبانی
عینکشیطانگریه
خندهقهقههخداحافظ
سبزقهرهورا
دستگلتفکر